Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne – (WIE)

Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne – (WIE) to projekt dofinansowania innowacyjnych, niestandardowych projektów przygotowanych i realizowanych przez warszawskie przedszkola i szkoły. Co roku zgodnie z wykazem zadao ustalane są priorytety, wśród których pojawią się kategorie z szeroko rozumianej edukacji kulturalnej, m. in. rozwój zainteresowao, samorządności oraz środowiska lokalnego, wykorzystanie technologii informacyjno – komunikacyjnej, działania na rzecz uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, działania proekologiczne itp. Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie dwóch projektów: „Otwarty Klub Pozytywnych Rówieśników – wykorzystanie tutoringu młodzieżowego w rozwijaniu u uczniów z trudnościami w funkcjonowaniu społecznym postaw otwartości, chęci podejmowania dialogu i akceptacji różnorodności”. „Wokół stołu – warsztaty kulinarne połączone z elementami historii i kultury stołu dawnej Warszawy dla uczniów klas 4 - 8 SP 378”.