„Varsavianistyczna Szkoła” to zaszczytny tytuł  przyznawany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Otrzymują je placówki oświatowe, które promują aktywność twórczą w poznawaniu  i promowaniu stolicy we współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz instytucjami działającymi na rzecz miasta  i edukacji.

Nasza szkoła uzyskała Certyfikat w 2018 roku dzięki zaangażowaniu i pasji  pani Bogumiły Stefańskiej – nauczyciela historii, licencjonowanego przewodnika oraz opiekuna Szkolnego Koła Edukacji Regionalnej. To właśnie członkowie KER przez kilka lat odbywali wycieczki, poznawali ważne obiekty i historię miasta, odwiedzali miejsca edukacji kulturalnej, realizowali projekty, uczestniczyli   w konferencjach, grach miejskich, konkursach itp. Młodzież z Koła Edukacji Regionalnej nie raz uczestniczyła w niezwykle ubogacających spotkaniach, np. z córką Ireny  Sendlerowej czy z kombatantami powstania warszawskiego w budynku PASTY. Gościli wielokrotnie  w Centrum Interpretacji Zabytków, gdzie realizowali projekt „Zniszczenie i odbudowa Starówki”.

Wysiłek włożony w realizację varsavianistycznych projektów poza wymiernym efektem, jakim było uzyskanie tytułu „Varsavianistycznej Szkoły”, przyniósł korzyści bezcenne, takie jak doświadczenie  pracy w zespole, radość wspólnych pozaszkolnych spotkań i odkrywania zagadek przeszłości oraz niezapomniane relacje  uczeń - nauczyciel.

Pani Stefańska i jej uczniowie nie spoczęli na laurach, Warszawa kryje jeszcze wiele tajemnic, które zamierzają  odkryć.