Realnie odpowiedzialni

Nasza szkoła przystąpiła do kampanii społecznej "Odłącz się - Połącz się", której celem jest zwrócenie uwagi na problem nadużywania i nieodpowiedniego korzystania z urządzeń elektronicznych przez dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Dzięki akcji uczniowie i rodzice mogli poszerzyć wiedzę na tematzagrożeń płynących z nadmiernego korzystania z ekranów.

Opiekunowie uświadomili sobie, że mają wpływ na to, co oglądają ich dzieci i otrzymali wskazówki, jak postępować w sytuacjach problemowych, by uniknąć e-uzależnień.

Nauczyciele przekazywali uczniom praktyczną wiedzę, m.in. uczyli, jak radzić sobie z nudą i tworzyć nowe zabawy.

Uczestnicy programu wytrwali w postanowieniu: „Nie dla ekranów w majówkę" i przekonali się, że świat rzeczywisty jest zdecydowanie ciekawszy niż wirtualny 🙂