Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i ja”

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Europa i ja”. Jego celem jest zapoznanie uczniów klas 1-3 z kulturą i tradycjami krajów Europy, rozwijanie zainteresowań, a także nawiązanie współpracy z innymi placówkami.

Klasy biorące udział w projekcie, zgłębiają wiedzę na temat wybranych krajów, realizując kolejne zadania. Jest to między innymi: poznanie symboli narodowych państw, stworzenie słownika wyrazów obcych, nauka tańca charakterystycznego dla kraju, a także wspólne przygotowywanie tradycyjnych potraw. Państwa europejskie, które nam towarzyszą to m. in. Austria, Chorwacja, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Niemcy, Portugalia, Szwecja, Wielka Brytania oraz Włochy.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa w Bochotnicy. Zapraszamy do obserwowania realizacji projektu naszej najmłodszej społeczności.