MÓJ ULUBIONY SPORTOWIEC 2020

W imieniu nauczycieli wychowania fizycznego zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Mój Ulubiony Polski Sportowiec 2020".
 Celem konkursu jest promowanie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz inspirowanie młodych twórców do rozwijania umiejętności plastycznych. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej całą postać lub portret wybranego ulubionego sportowca.
 Pracę należy wykonać w formacie mieszczącym się pomiędzy A3 i A4 dowolną techniką ( malarstwo, rysunek, grafika, wyklejanka, itp.)
 Wykonane prace (podpisane na odwrocie) oraz podpisaną kartę uczestnika, która znajduje się w załączniku, należy składać w sekretariacie w godzinach pracy szkoły do 13 maja.
 Szkolna komisja konkursowa wybierze najlepsze prace, które zostaną przesłane do organizatora.  Koordynatorami szkolnego etapu konkursu są nauczyciele wychowania fizycznego Jolanta Koch i Małgorzata Koperska

1. Regulamin konkursu
  2. Karta zgłoszenia

Pho3nix Active School

Nasza szkoła zaangażowała się w akcje Fundacji Pho3nix – Pho3nix Active School mające na celu popularyzację aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Wzięliśmy udział w zbiórce pieniędzy dla WOŚP, ćwicząc na lekcjach wychowania fizycznego, odtwarzając treningi w domach i dzięki temu zbierając punkty zamieniane na złotówki. W tej akcji wzięło udział stu trzech uczniów z klas 4 - 8. Dołożyliśmy cegiełkę do zbiórki w postaci 824 zł. Wszystkie szkoły z całej Polski uzbierały 1 054 000 zł dzięki aktywności fizycznej.
  Pho3nix proponuje również dodatkowe formy aktywności ruchowej. Była już choreografia, którą zaliczyliśmy na lekcji wychowania fizycznego, a teraz namawiamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym. Pani Jolanta Koch – koordynator akcji Pho3nixa w SP 378 - zgłosiła nas do konkursu na jak najwięcej przebytych kroków oraz najciekawsze obchody Międzynarodowego Dnia Sportu, które to akcje przeprowadzone zostaną już w kwietniu. Zachęcamy do pobrania aplikacji Pho3nix Kids i aktywności ruchowej pokazującej liczbę kroków. Szczegółowe informacje na temat konkursu i aplikacji znajdują się w załącznikach.

1. Załącznik nr 1
  2. Załącznik nr 2