Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną

Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym ”Szlachetnie i zdrowo
z małpką Iwoną
”. Udział w projekcie ma na celu kształtowanie postaw szlachetności, dbałości o zdrowie, rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, rozwijanie postaw odpowiedzialności za środowisko naturalne, a także integrację zespołu przedszkolnego
i/ lub klasowego oraz nawiązanie współpracy z innymi placówkami oświatowymi. Projekt składa się z trzech modułów tematycznych: SZLACHETNOŚĆ, ZDROWIE i PRZYRODA. W każdym z nich przewidziano zadania i obchody świąt związanych z wybranym tematem.

I Moduł – SZLACHETNOŚĆ

• Światowy Dzień Seniora
  • Światowy Dzień Niepełnosprawnych
  • Dzień Życzliwości i Pozdrowień
  • Dzień dobrych Uczynków

II Moduł – ZDROWIE

• Dzień Mycia Rąk
  • Światowy Dzień Zdrowia
  • Światowy Dzień bez Komputera

III Moduł – PRZYRODA

• Światowy Dzień Recyklingu
  • Światowy Dzień Wody

Postacią przewodnią projektu jest małpka Iwona, która jest strażniczką szlachetnych zachowań, przestrzegania zasad zdrowego żywienia oraz dbania o przyrodę. W poszczególne dni będzie tłumaczyła, jak być grzecznym, jak żyć zdrowo, jak żyć w zgodzie z naturą.