22 kwietnia 2022

Wiosenna zakładka do książki

Z okazji obchodzonego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich biblioteka szkolna i świetlica zapraszają uczniów klas 1-3 do udziału w szkolnym konkursie czytelniczo-plastycznym na wiosenną zakładkę do książki.

Celem konkursu jest rozwijanie poczucia poszanowania książek, zdolności manualnych i plastycznych,  wyobraźni twórczej, oraz rozbudzenie zainteresowania poezją.

Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę wykonaną dowolną techniką  (np. rysunek, malarstwo, kolaż, itp.).

Tematem przewodnim pracy jest WIOSNA i wszystko, co się z nią kojarzy. W załączniku znajdują się wiersze polskich poetów dotyczące tej pory roku.

Mamy nadzieję, że będą dla Was inspiracją do twórczej pracy!

Przy ocenianiu zakładek pod uwagę będą brane: pomysłowość, oryginalność ujęcia tematu, estetyka i samodzielność wykonania pracy.

Gotową i podpisaną pracę dostarczamy do biblioteki lub świetlicy szkolnej do 6 maja 2022r.