W związku z pierwszymi zebraniami w roku szkolnym 2023/2024 i przedsięwzięciami, które co roku finansowane są z funduszu szkolnego Rady Rodziców bardzo prosimy w imieniu całej dotychczasowej Rady Rodziców, aby wszyscy Rodzice, wpłacili dowolne i dobrowolne kwoty na szkolny fundusz Rady Rodziców do dnia 31 marca 2024 r. (może to być kwota jednorazowa, lub wpłacana ratalnie np. semestralnie podczas zebrań z Rodzicami, czy bezpośrednio Skarbnikom klasowym).

Jako Rada Rodziców jesteśmy w stanie sfinansować zaplanowane przedsięwzięcia przy składce za cały rok szkolny 150 zł od każdego ucznia. W przypadku dwójki / trójki rodzeństwa uczącego się w Szkole Podstawowej nr 378, rekomendujemy proporcjonalny udział wpłat dla każdego z uczniów. Tj. dwójka rodzeństwa po 75 zł (za cały rok szkolny), trójka rodzeństwa i więcej 50 zł (za cały rok szkolny) - na ucznia.

Jeśli dokonywaliby Państwo przelewu na nr rachunku bankowego Rady Rodziców (podany został również na stronie SP nr 378 w zakładce Rady Rodziców):

Santander Bank Polska S.A. 61 1090 2590 0000 0001 4681 8584

prosimy wskazać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Ponadto Rodziców dzieci korzystających ze świetlicy prosimy również o dodatkowe dobrowolne wpłaty na świetlicowe materiały edukacyjne:

Santander Bank Polska S.A. 61 1090 2590 0000 0001 4681 8584

prosimy wskazać imię i nazwisko ucznia oraz klasę z dopiskiem „ŚWIETLICA”.

Zachęcamy również do przynoszenia używanych zabawek, gier, a także niewykorzystanych
w domach materiałów plastycznych, kolorowanek bezpośrednio do sal świetlicowych.

Należy pamiętać, że wszyscy uczniowie naszej szkoły korzystają z materiałów szkolnych/świetlicowych i przedsięwzięć finansowanych lub dofinansowywanych z funduszu RR.

Listy z dokonanymi wpłatami na fundusz RR z danej klasy - Skarbnicy klasowi będą otrzymywać droga elektroniczną przed kolejnymi zebraniami od Skarbnika RR, aby w razie indywidualnych pytań móc udzielić informacji konkretnemu Rodzicowi, czy wpłynęła od niego dowolna składka na wspólny fundusz RR.

Ze swojej strony staramy się, aby pieniądze z funduszu RR były wydatkowane w sposób bardzo racjonalny i przemyślany.

Liczące na Państwa udział w życiu Szkoły,

Prezydium Rady Rodziców

***

W roku szkolnym 2022/2023 w ramach prowadzonych działań Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 378 sfinansowała między innymi następujące przedsięwzięcia:

1. Lżejszy plecak - zakup podręczników dla uczniów klas, w których nie ma szafek, dzięki temu dzieci mają odciążone plecaki i podczas lekcji korzystają z książek zakupionych przez RR
  2. Dofinansowanie uroczystości szkolnych, w tym: ślubowania klas pierwszych i pasowanie na Ucznia dla OP
  3. Sfinansowanie nagród:
    1. Za najlepszą zbieralność na Fundusz RR w 2022/2023 dla 3 najlepszych klas
    2. Liczne nagrody w Konkursach organizowanych przez Szkołę i Radę Rodziców
  4. Książki na zakończenie etapu edukacji dla OP, uczniów klas III i uczniów klas VIII
  5. Karnawał 2023
  6. Dzień Edukacji Narodowej, Święta i wydatki okolicznościowe
  7. Wsparcie szkoły w dodatkowe urządzenia, elementy dekoracyjne na korytarzach, materiały dydaktyczne itp.
  8. Dzień Dziecka dla wszystkich uczniów
  9. Wyposażenie świetlicy i prenumerata do Biblioteki
  10. Zapomogi losowe, dofinansowania indywidualne dla potrzebujących uczniów, inicjatywy uczniowskie, dofinansowanie do zakończenia klas 8 i inne, realizowane
    w ramach zaplanowanego budżetu i możliwości finansowych naszego Funduszu.

Pamiętamy też o potrzebach nauczycieli związanych z realizacją podstawy programowej min. zakup materiałów muzycznych i plastycznych na zajęcia artystyczne oraz dodatkowe, elementach rozwojowych (dodatkowe materiały szkoleniowe) a także symbolicznych upominkach z okazji Dnia Nauczyciela, Świąt, czy też związanych z zakończeniem roku szkolnego dla całego Grona Pedagogicznego i Obsługi Administracyjnej szkoły.

Oszczędzamy, negocjujemy i wybieramy najlepsze oferty – zależy nam, aby nasze dzieci korzystały w 100% ze środków zgromadzonych przez nas i wpłaconych przez Państwa.

Liczymy na Państwa wsparcie i zaangażowanie w funkcjonowanie Rady Rodziców.