29 marca 2022

Konkursy przyrodnicze

W listopadzie ogłoszono dwa szkolne konkursy: chemiczny „Atom i cząsteczka” oraz interdyscyplinarny „Lapbook przyrodniczy”. Celem pierwszego było wykonanie modelu budowy atomu pierwiastka lub wybranej cząsteczki pierwiastka bądź cząsteczki związku chemicznego z ogólnodostępnych materiałów i dowolną techniką. Biorąc udział w drugim, należało zaprojektować i wykonać lapbooka na jeden spośród czterech zaproponowanych tematów. Główne kryteria oceny to: powiązanie z tematyką konkursu, poprawność merytoryczna, ciekawy, oryginalny sposób przedstawienia oraz estetyka wykonania.

Miło nam poinformować, iż laureatami czwartej edycji konkursu „Atom i cząsteczka” zostali:

I miejsce – Natalia Utek (klasa 8a) za model budowy neonu.

II miejsce – Kinga Pudełko (klasa 7b) za model budowy cząsteczki tlenku wodoru.

III miejsce – Alicja Puławska (klasa 7b) oraz Karolina Podwójcik (klasa 7a) za modele budowy atomu węgla.

Z przyjemnością informujemy, iż laureatami pierwszej edycji konkursu „Lapbook przyrodniczy” zostali:

a) w kategorii klas 4:

I miejsce – Ida Jarocka (klasa 4a) za lapbook „Zdrowy styl życia”.

II miejsce – Amelia Pamięta (klasa 4c) za lapbook „Ciało człowieka”.

III miejsce – Karolina Pucołowska (klasa 4c) za lapbook „Ciało człowieka”.

b) w kategorii klas 5-6:

I miejsce – Natalia Nawrocka (klasa 6a) za lapbook „Życie na lądzie”.

c) w kategorii klas 7-8:

I miejsce – Zofia Nawrocka (klasa 7b) za lapbook „Ciało człowieka”.

Wystawa nagrodzonych prac znajduje się w pracowni chemicznej.

Serdecznie gratulujemy!