29 marca 2022

Powitanie wiosny

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie starszaki…

22  marca uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego hucznie świętowali pierwszy dzień wiosny. Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier  i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się, na czym polegał  zwyczaj topienia Marzanny. Najbardziej oczekiwaną atrakcją było wyjście na spacer, podczas którego mogły pożegnać zimę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie z kwiatami, instrumentami muzycznymi, transparentami oraz mnóstwem balonów, skandując hasło: „Witaj, wiosno!".

Bardzo się cieszymy, że powitaliśmy wiosnę.  Mamy nadzieję, że starania naszych wspaniałych uczniów  z oddziałów 0 - 3 sprawią, iż zostanie z nami na dobre.