07 października 2024

Pamiętamy!

Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane na kilka dni trwało ponad dwa miesiące.

2 października obchodzimy Dzień Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy. Ofiarna, zdeterminowana postawa mieszkańców stolicy spowodowała, że powstanie utrzymało się przez 63 dni.

Cała społeczność szkoły złożyła hołd tym, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku.

Na forum stanął  symboliczny mur wykonany z podziękowań uczniów klas 1-8  dla powstańców  warszawskich. Uczniowie i nauczyciele ubrani byli w biało – czerwone stroje, a ozdobili je kotwicą - symbolem Polski Walczącej.

Wszystkich uczniów zaprosiliśmy do gry „Lekcja powstanie”.  Przy użyciu współczesnej technologii poznawali realia powstańczej Warszawy.

Utworzyliśmy również żywą kotwicę na boisku szkolnym - Chwała Bohaterom!