23 kwietnia 2024

DZIEŃ PRZYRODY

22 kwietnia zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Przyrody połączony
z obchodzonym w tym dniu Dniem Ziemi. Na forum pojawiły się prace projektowe naszych uczniów, plakaty nakłaniające do oszczędzania wody, dbania o Ziemię, wołające
o segregowanie śmieci czy zaprzestanie wypalania traw. Wśród prac znalazły się również konkursowe lapbooki przyrodnicze o zdrowym stylu życia i jego znaczeniu dla funkcjonowania naszych narządów wewnętrznych. Własnoręcznie, misternie wykonane makiety, modele komórek roślinnych, zwierzęcych, bakteryjnych, krwinek czy serca
to inspirująca dla innych galeria prac naszych przyszłych biologów i przyrodników. Uczniowie klasy 3b przygotowali przedstawienie pt.: „Nauka nie idzie w las”, przypominając nam
o zasadach dbania o przyrodę, która nas otacza, która jest nam potrzebna i bez której nie jesteśmy w stanie żyć. Młodzi artyści zadbali przy tym o leśną, adekwatną do tematyki dekorację forum. Starsi uczniowie podczas godzin z wychowawcą zainspirowani filmem edukacyjnym  zastanawiali się,  jak mogą dbać o przyrodę i poprzez swoje działania przyczynić się do zachowania jej w niezmienionym stanie dla następnych pokoleń. Swoje inspiracje i pomysły umieścili na drzewku mądrości.

Na terenie całej szkoły w tym dniu pojawiły się ukryte, tajemnicze ślady i tropy.
To konkurs przyrodniczy „Czyj to trop?” – cieszący się ogromnym zainteresowaniem.
Na drugim piętrze powstała wystawa z możliwością obserwacji przy użyciu przyrządów przyrodnika, mapa z parkami narodowymi oraz galeria ciekawostek naukowych z różnych dziedzin nauki oraz życia roślin i zwierząt. Pojawiły się kwietne dekoracje, których tło stanowiły nasze zielone elementy ubioru w tym dniu.