14 marca 2024

Szkolnym Konkursie Fotograficznym ,,Żywe obrazy”

Zachęcamy do wzięcia udziału w szkolnym Konkursie Fotograficznym ,,Żywe obrazy”

Regulamin konkursu:

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 378 im Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie.

Cele konkursu:

- upowszechnianie wiedzy z zakresu historii sztuki

- rozwijanie wyobraźni twórczej

- uwrażliwienie na sztukę i kulturę

- stosowanie kreatywnych rozwiązań i zachęcanie do własnych poszukiwań oraz interpretacji dzieła plastycznego

- kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki

- wspieranie pasji i uzdolnień

Zasady Konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 0- VIII Szkoły Podstawowej
    nr 378 .
  2. Pracę konkursową stanowi fotografia  przedstawiająca ,,Żywy obraz”, czyli odtwarzająca jedno z wybranych dzieł wielkich malarzy.
  3. Należy poprzez mimikę, strój, fryzurę, rekwizyty, tło przedstawić postać uwidocznioną na znanym obrazie.
  4. Wyboru dzieła malarskiego dokonuje uczestnik.
  5. Prace mogą również przedstawiać zwierzęta, przedmioty (w zależności od wybranego dzieła malarskiego.
  6. Należy dostarczyć zdjęcie w formacie 20x30 cm –  efekt pracy (zdjęcie 1). Drugie zdjęcie w formacie 15 x 21cm -  zdjęcie oryginalnego obrazu (zdjęcie 2).
  7. Obydwa zdjęcia należy podpisać na odwrocie - imię i nazwisko uczestnika, klasa oraz tytuł obrazu wraz z imieniem i nazwiskiem malarza.
  8. Każdy uczestnik może złożyć tylko jedną pracę.
  9. Uczestnicy konkursu zobowiązani są przedstawić zgodę na wzięcie w nim udziału.
  10. Termin i miejsce składania prac - 5 kwietnia 2024r., sala 213 lub 214

Ocena i nagrody:

1.  W konkursie oceniane będą: odtworzenie gestów, mimiki i pozy postaci, dokładność wykonania scenografii, stroje, rekwizyty oraz kreatywność w realizacji zadania.
  2. Prace uczestników będą oceniane przez komisję konkursową powołaną przez Organizatora. Spośród zgłoszonych do konkursu prac komisja wybierze trzy prace, przyznając nagrody za I, II i III miejsce. Dla zwycięzców przewidziano nagrody oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymają pochwałę za udział w konkursie.
  3. Ogłoszenie wyników nastąpi 9 kwietnia 2024r.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu Konkursu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników przez Organizatorów w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu oraz prezentacji prac na forum szkoły, stronie internetowej oraz szkolnym Facebooku.

Organizatorzy konkursu:

Beata Pędzierska i Katarzyna Rowińska