05 marca 2024

VII finał konkursu „Warszawa moje miasto”

W dniu 26 lutego odbył się drugi etap konkursu, a tym samym finał VII edycji konkursu wiedzy o Warszawie pt. „Warszawa moje miasto. Dorożką z dawnych lat - metrem w nowy świat”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Przedszkole nr 119 i obejmowało placówki wychowania przedszkolnego Miasta Stołecznego Warszawy. Uczestnicy prezentowali wiedzę na temat symboli narodowych i Warszawy, znaków stołecznych środków komunikacji miejskiej, nazw początkowych i końcowych stacji metra, a także rozpoznawania budowli: Pałacu Kultury i Nauki, Stadionu Narodowego, Kolumny Zygmunta, Zamku Królewskiego, Łazienek Królewskich. Oddział przedszkolny naszej szkoły był godnie reprezentowany przez Adama Kogutowskiego. Nasz sześciolatek perfekcyjnie przygotował się do konkursu i jak przystało na warszawiaka odważnie zgłaszał się do odpowiedzi. Quizom i zagadkom towarzyszyły zabawy i gry, podczas których dzieci świetnie się bawiły. Na wszystkich uczestników czekały drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.