12 stycznia 2024

Niech żyje bal

Bal karnawałowy to pełen radości czas zabawy. Tak też było 11 stycznia
w oddziale przedszkolnym.

Tego dnia  już od rana w  pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrały się za  bohaterów znanych bajek. Można było spotkać królewny, księżniczki,  pantery i króliczki oraz Spider-Mana, piłkarzy światowej sławy i Batmana.  Tematem przewodnim zabawy karnawałowej były brazylijskie rytmy. Uczniowie otrzymali drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Na tę wyjątkową okazję rodzice zaprosili panią Patrycję Samson – Ładno z Pracowni Tańca, która zaproponowała zabawę karnawałową z warsztatami na temat Brazylii i najbardziej barwnego i niezwykłego karnawału na świecie. Dzieci poznały ciekawostki o tym pięknym kraju, obejrzały flagę brazylijską, wysłuchały hymnu, zobaczyły najbardziej znane miejsca, jak Rio de Janeiro czy Copacabana z plażą długą na 4 kilometry. Pani Patrycja opowiedziała o tamtejszym karnawale, piłce nożnej – narodowym sporcie Brazylijczyków i ich kuchni. Podzieliła się również własnymi doświadczeniami z wielu podróży do Brazylii. Dzieci wykonały pracę plastyczną, bawiły się w wyszukiwanie egzotycznych owoców, tańczyły w rytmie samby. Podczas zabawy nie mogło naturalnie zabraknąć gry w piłkę nożną. Finałem imprezy karnawałowej było rozbijanie piniaty i cukierkowa uczta. Przebierańcy wspaniale się bawili.