29 grudnia 2023

Świąteczne przygotowania w oddziale przedszkolnym

Boże Narodzenie to magiczny czas dla dzieci. Dla dorosłych – rodziców oraz nauczycieli - to znakomita  okazja do nauki poprzez zabawę, a  także rozwijania kreatywności i budowania poczucia przynależności do grupy rówieśniczej oraz więzi ze szkołą. W tych wyjątkowych chwilach mamy szansę stworzyć ciepłe, niezapomniane wspomnienia. Pomogły nam w tym świąteczne utwory, kolędy i pastorałki śpiewane wspólnie z całą szkolną społecznością. Dzieci z oddziału przedszkolnego przepięknie się zaprezentowały, śpiewając piosenkę „Nie miały aniołki choinki na święta”. Uczestniczyły również w warsztatach czytelniczych w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52. Brały udział w zabawach edukacyjnych o bożonarodzeniowych tradycjach, wysłuchały wzruszającego opowiadania „Cecylka i święta”. Na warsztatach artystycznych samodzielnie wykonały stroiki świąteczne. Teatrzyk Blaszany Bębenek przedstawił dzieciom interaktywny spektakl o niezwykłym zaprzęgu reniferów świętego Mikołaja pt. „Świąteczne marzenia Leo i Rózi”. Starszaki wspaniale zaangażowały się również w wykonanie kart świątecznych dla pacjentów hospicjum przy ul. Tykocińskiej. Czas spędzony na przygotowaniach w ciekawy i aktywny sposób wprowadził dzieci w świąteczny nastrój.