04 grudnia 2023

Woda – cud natury

30 listopada klasa 7a udała się do Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących właściwości wody. Były to zajęcia interdyscyplinarne z elementami fizyki, chemii, biologii oraz geografii. Uczniowie dowiedzieli się, że temperatura wrzenia wody zależy od ciśnienia, czym różni się wrzenie od parowania, dlaczego nie powinniśmy mrozić niektórych warzyw i owoców oraz jak dużo wody potrzeba do wyprodukowania pary jeansów. Uczestnicy mieli możliwość samodzielnego przeprowadzania różnych eksperymentów z wodą. Zajęcia były bardzo ciekawe i angażujące. 30 listopada klasa 7a udała się do Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących właściwości wody. Były to zajęcia interdyscyplinarne z elementami fizyki, chemii, biologii oraz geografii. Uczniowie dowiedzieli się, że temperatura wrzenia wody zależy od ciśnienia, czym różni się wrzenie od parowania, dlaczego nie powinniśmy mrozić niektórych warzyw i owoców oraz jak dużo wody potrzeba do wyprodukowania pary jeansów. Uczestnicy mieli możliwość samodzielnego przeprowadzania różnych eksperymentów z wodą. Zajęcia były bardzo ciekawe i angażujące.