29 listopada 2023

Rewolucja kopernikańska na Targówku

W roku 2023 przypada pięćset pięćdziesiąta rocznica urodzin i czterysta osiemdziesiąta rocznica śmierci astronoma, twórcy heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego, dlatego patronem bieżącego roku ustanowiono Mikołaja Kopernika.

Postanowiliśmy włączyć się w obchody tego wydarzenia, realizując projekt Rewolucja kopernikańska na Targówku. Przeprowadziliśmy dwa konkursy o zasięgu szkolnym
i dzielnicowym.

W dzielnicowych rozgrywkach zespołowych uczniowie zmierzyli się w pięciu kategoriach: matematycznej, językowej, literackiej, plastycznej i teatralnej. Laureatami zostali przedstawiciele: Szkoły Podstawowej nr 298 im. Jana Kasprowicza, Szkoły Podstawowej nr 398, Szkoły Podstawowej nr 378 im. Ignacego Jana Paderewskiego i Szkoły Podstawowej nr 377 im. majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala".

W szkolnym konkursie „Niebo w słoiku” uczniowie mogli wykazać się kreatywnością, prezentując swoje wizje Kosmosu. Nagrodzeni uczniowie to: Marika Piętka, Piotr Łada, Izabela Jeżak, Antonina Wiśniewska, Leon Wiśniewski, Jan Tyczyński, Weronika Soszyńska, Krystyna Khlopyk, Iga Rosik i Adam Orzechowski.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.