20 listopada 2023

Dzień Postaci z Bajek

16 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek. Międzynarodowy Dzień Bajki jest obchodzony w dniu urodzin Walta Disneya. Fantastyczni bohaterowie
są nieodłącznymi towarzyszami dzieciństwa. Odgrywają ważną rolę w dziecięcym świecie, gdyż uczą empatii, ale także odróżniania dobra od zła. Bajki mają również charakter terapeutyczny i nierzadko przygotowują dzieci do trudnych sytuacji życiowych. Baśniowe święto zabiera je w świat wyobraźni i zachęca do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Tego dnia dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję wcielić się w postaci ze swoich ulubionych opowieści, brały udział w różnych konkurencjach, bawiły się przy muzyce, odgadywały zagadki, skojarzenia oraz układały rymowanki.