07 listopada 2023

Klasa 6c z wizytą w Zamku Królewskim i na PGE Narodowym

Ostatnie dni października były dla klasy 6c bardzo interesujące, bo uczniowie zwiedzili dwa ważne miejsca na mapie Warszawy: PGE Narodowy oraz Zamek Królewski.

Stadion Narodowy to niesamowity obiekt, na którym odbywają się największe międzynarodowe imprezy czy koncerty. Uczniowie klasy 6c przemierzyli wraz z przewodnikiem trasę „W centrum wydarzeń”, by zobaczyć stadion od kuchni. Największe wrażenie zrobiła na nich szatnia reprezentacji Polski, płyta boiska i trybuny.

Kolejny dzień rozpoczęli od wizyty w Zamku Królewskim. Wędrówka po wybranych salach była doskonałą okazją do rozmowy o codziennym życiu ostatniego króla Polski. Uczniowie dowiedzieli się, czym różniła się oficjalna audiencja od wizyty prywatnej w apartamentach króla. W czasie lekcji muzealnej poznali sekrety życia dworskiego i znaczenie ceremoniału.

Każdemu polecamy te dwa miejsca – dużo pozytywnych wrażeń, dawka historii oraz pamiątki
w postaci zdjęć pozostaną z nami na długo.