31 października 2023

kiedy dynia krąży wkoło

Dynia tu, dynia tam,

dynia krąży tu i tam.

Święto Dyni staje się coraz popularniejsze w wielu krajach. Zwykle obchodzimy je pod koniec października, co związane jest ze zbiorami tego warzywa. Dynie stają się głównym elementem dekoracji i inspiracją dla różnorodnych aktywności, m in.  promowania zdrowego żywienia. Święto Dyni jest to jedno z najbardziej kolorowych, wesołych, jak również zdrowych świąt obchodzonych w placówkach edukacyjnych. W oddziale przedszkolnym stało się okazją do wspólnej zabawy pełnej pomarańczowego koloru, smaków, zapachów oraz rozwijających zabaw, które na długo zapiszą się w pamięci dzieci. Starszaki celebrowały to radosne święto poszukiwaniem dyń ukrytych w zakamarkach sali, porównywaniem wagi dyń i dyniek, slalomem na czworakach wokół warzyw ułożonych w rzędzie, a także zabawą dynia parzy. Na koniec dowiedziały się, że dynia wpisuje się znakomicie w piramidę zdrowego żywienia oraz przyozdobiły przyniesione przez siebie okazy.