06 października 2023

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2023

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku, a data przypada w dniu urodzin Janiny Porazińskiej, autorki  wielu książek dla dzieci i młodzieży.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Książki są jednym
z najlepszych źródeł wiedzy, rozwijają wyobraźnię oraz pamięć, poszerzają słownictwo
i znajomość gramatyki, a przede wszystkim pozwalają przenieść się do innego świata
i przeżyć niesamowite przygody.

Nasza biblioteka, która była szkolnym koordynatorem Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, zaprosiła w tym dniu wszystkich nauczycieli i uczniów do wspólnego głośnego czytania książek podczas lekcji, zajęć w bibliotece, świetlicy i w oddziale przedszkolnym.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom akcji  i zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki.