21 września 2023

Sprzątanie Świata 2023

Już po raz trzydziesty wolontariusze w całej Polsce przystąpili do akcji Sprzątania świata. Znów wyruszyli do lasów, parków, na miejskie osiedla i obszary wiejskie, by oczyścić je i upiększyć. Akcja ma na celu uświadamianie i przypominanie o konieczności dbania o naszą planetę oraz odpowiedzialnej gospodarce  odpadami. Nasi uczniowie także wyruszyli w teren. Uzbrojeni w worki i rękawice wysprzątali okolicę szkoły, a niestety, w tym roku było co robić. Dzieci chętnie wykonały zadanie, ale refleksje, jakie się nasuwały, były przygnębiające: wielu ludziom wciąż brakuje kultury i poczucia przyzwoitości, śmiecą, za nic mając dobro środowiska. Oby nowe pokolenie wykazało się większą empatią wobec Matki Natury.