14 czerwca 2023

LAUREACI KONKURSÓW CHEMICZNYCH I PRZYRODNICZYCH

W ubiegłym tygodniu miały swój finał konkursy chemiczne: „Nietypowy Układ Okresowy”, „Chemiczne Przysmaki”, „Atom i cząsteczka” oraz konkursy przyrodnicze: „Święto Lasu” i „Lapbook przyrodniczy”. Uczestnicy wykazali się w nich nie tylko pomysłowością i umiejętnościami manualnymi, ale również zdolnościami literackimi i postawą proekologiczną. Uczniowie naszej szkoły odnieśli w tych konkursach wiele sukcesów. Miło nam poinformować, iż laureatami zostali:

W konkursie warszawskim „Nietypowy Układ Okresowy” organizowanym przez Technikum Chemiczne nr 27

II miejsce Kinga Pudełko (klasa 8b) – „Piernikowy Układ Okresowy”.

III miejsce Bartłomiej Świerszcz (klasa 7b) – „Układ Okresowy z historią odkrycia pierwiastków”.

W konkursie warszawskim „Chemiczne Przysmaki” organizowanym przez Technikum Chemiczne nr 27:

I miejsce Zofia Nawrocka (klasa 8b) – „Chemiczne babeczki” oraz Natalia Nawrocka (klasa 7a) – „Chemiczna krzyżówka z mazurka”.

II miejsce Lena Krzymowska (klasa 7b) – „Ciasto z modelem atomu pierwiastka” oraz Karolina Kaczmarek (klasa 8b) – „Kwas siarkowy(IV) na omlecie”.

III miejsce Bartłomiej Świerszcz (klasa 7b) – „Smaczny piktogram ostrzegawczy”.

W dzielnicowym literackim konkursie ekologicznym „Święto Lasu” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 58:

III miejsce otrzymała Weronika Oleszczuk z klasy 4b za przygotowanie prezentacji własnego wiersza o lesie z galerią samodzielnie wykonanych zdjęć z wykorzystaniem aplikacji na smartfony.

W konkursie szkolnym „Atom i cząsteczka”:

I miejsce otrzymał Jan Tyczyński z klasy 7a za przestrzenny model budowy atomu sodu.

W konkursie szkolnym „Lapbook przyrodniczy”:

I miejsce otrzymała Alicja Przepióra z klasy 4c za wykonanie lapbooka „Ciało człowieka”.

Talentom chemicznym, literackim i plastycznym wyłonionym w konkursach serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.