22 maja 2023

Podsumowanie konkursów dzielnicowych

W roku szkolnym 2022/2023 przeprowadziliśmy dwa konkursy dzielnicowe – z języka angielskiego „Funt wart korony Karola III” i plastyczno- literacki „Kapsuła czasu – podziel się swoją wizją przyszłości”. Do pierwszego z nich inspiracją stała się koronacja Karola III z dynastii Windsorów i jego małżonki Kamili, która odbyła się 6 maja 2023 roku w Opactwie Westminsterskim w Londynie. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu banknotu upamiętniającego to wydarzenie.

Cele drugiego konkursu to przede wszystkim rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań oraz wspieranie uczniów zdolnych i utalentowanych. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: plastycznej i literackiej. Zadaniem uczestników było stworzenie pracy prezentującej wizję przyszłości.

Podczas podsumowania konkursów wszystkie prace ukazujące odległą przyszłość trafiły do Kapsuły czasu, która została umieszczona w ziemi. Może kiedyś ktoś ją odnajdzie…

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, laureatom serdecznie gratulujemy.