15 maja 2023

Ekologiczna Olimpiada Przedszkolaków 2023

10 maja dwoje dzieci z oddziału przedszkolnego - Aurelia Witan i Marcel Kucharek -  wzięło udział w Ekologicznej Olimpiadzie Przedszkolaków organizowanej przez Przedszkole nr 81
w Warszawie we współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska oraz Wydziałem Edukacji
i Wychowania Urzędu Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy. Wydarzenie odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych z uwzględnieniem zagrożeń środowiska wynikających
z rosnącej ilości odpadów, wytworzenie motywacji do działania, kształtowanie nawyków segregowania odpadów oraz promowanie dziecięcej twórczości artystycznej. Dzieci rozwiązywały zagadki, quizy, segregowały śmieci, nazywały i rozpoznawały ptaki, wiosenne kwiaty, drzewa, owady. Dopasowywały również zwierzęta żyjące w Polsce do odpowiedniego miejsca ich występowania. Starszaki wykonały także pracę plastyczną, wykorzystując korki od butelek, dając tym samym nowe zastosowanie niepotrzebnym odpadom. Miły przerywnik pomiędzy konkurencjami stanowiły wspólne zabawy rytmiczno - muzyczne. W atmosferze rywalizacji, ale przede wszystkim wspaniałej zabawy, dzieci wykazały się  bezbłędną intuicją ekologiczną. Jesteśmy dumni z zaangażowania, wiedzy oraz odwagi naszych reprezentantów. Aurelia i Marcel bez  wahania prawidłowo wypowiadali się na trudne tematy z zakresu ekologii i wiedzy przyrodniczej. Każda  drużyna została sprawiedliwie nagrodzona dyplomem oraz upominkiem. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy!