28 kwietnia 2023

Majowe święta

Przed nami wyczekiwana majówka, którą większość z nas przeznaczy na wypoczynek na świeżym powietrzu, wycieczki, spotkania z przyjaciółmi. Jednak pierwsze dni maja to przede wszystkim czas uroczystości patriotycznych i oddawania hołdu Ojczyźnie. Czy wszystkie dzieci znają historię tych wyjątkowych świąt?  Aby mieć tę pewność, zorganizowaliśmy na forum szkoły spotkanie, podczas którego opowiedzieliśmy o Święcie Pracy, Dniu Flagi i Święcie Narodowym Trzeciego Maja.  Przypomnieliśmy wydarzenia, symbole i bohaterów  ważnych dla Polski i Polaków.  Jak na szkołę imienia Ignacego Paderewskiego przystało, zaśpiewaliśmy wspólnie kilka pieśni patriotycznych i podkreśliliśmy wyjątkowość tego spotkania galowym strojem.