26 kwietnia 2023

Prace i sukcesy Młodych Przyrodników

Niedawno czwartoklasiści poznali budowę ludzkiego ciała oraz wszystkie jego narządy i układy. Zaskoczeniem było to, że posiadamy ich tak dużo, każdy pełni w naszym organizmie ważną określoną rolę, a współpraca między nimi jest niezbędna do życia. Układy narządów stały się inspiracją do stworzenia koszulkowych układów narządów z zachowaniem ich naturalnej wielkości i położenia w naszym organizmie. Do stworzenia modelu układu pokarmowego i oddechowego wykorzystano różne materiały, a efekty przedstawiono poniżej. Młodzi przyrodnicy zaangażowali się również w działalność na rzecz ochrony klimatu, konstruując zabawki wykonane z materiałów, które można wykorzystać ponownie. Przyrodnikom nie jest obca również tematyka zwierząt, które obserwujemy i fotografujemy. To sprawiło, iż Janina Kantorska (klasa 4b) oraz Bartłomiej Świerszcz (klasa 7b) zostali wyróżnieni w dzielnicowym konkursie fotograficznym. Uczniowie klasy 4b Janina Kantorska, Zofia Markowska, Karolina Fałta oraz Szymon Markowski zaangażowali się w propagowanie wiedzy na temat gospodarki odpadami, ochrony powietrza oraz emisji zanieczyszczeń, uzyskując wyróżnienie w dzielnicowym konkursie ekologicznym. Serdecznie gratulujemy!