26 kwietnia 2023

Dzień Ziemi w naszej szkole

22 kwietnia miliony ludzi na całym świecie obchodzą Dzień Ziemi. Uczniowie z klas 0-3 także aktywnie włączyli się w akcje mające na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na tematy związane z ochroną naszej planety. W celu poszerzenia wiedzy zapoznali się z informacjami i ciekawostkami umieszczonymi na korytarzu młodszego skrzydła. W klasach odbyły się zajęcia poświęcone zagadnieniom ekologicznym. Uczniowie wykonywali różne zadania związane z ochroną naszej planety,  tworzyli prace plastyczne, oglądali  filmy i prezentacje, rozwiązywali zagadki,  samodzielnie wykonali grę planszową.
W ramach Dnia Ziemi dzieci wzięły również udział w szkolnym konkursie plastyczno - technicznym ,,Eko- Robocik”. Zadaniem uczestników było wykonanie robota z materiałów wtórnych.
Zwycięzców wyłonili uczniowie w drodze głosowania i przyznali:
I miejsce - Emilii Miszczak z klasy 1d
II miejsce   - Aleksandrze Ratajczyk z klasy 2c
III miejsce  - Oliwii Ćmoch z klasy 2d.
Wyróżnienia otrzymali: Antoni Szlasa z oddziału przedszkolnego, Natasza Owczarzak z kl. 1a, Urszula Karda kl. 2b i Izabela Gardocka kl.2c.
Wszystkie roboty były fantastyczne. Gratulujemy kreatywności i dziękujemy za udział w konkursie.