05 kwietnia 2023

Projekt językowy

Przez ostatnie dwa tygodnie nasza szkoła brała udział w wyzwaniu o tytuł Szkoły Przyjaznej Mózgowi Ucznia organizowanym przez Didacto Polska- ogólnopolskie projekty językowe i szkolenia. Koordynatorem była pani Małgorzata Niemirska-Kuncewicz.
Podczas zajęć z języka angielskiego wprowadzono edukację przyjazną mózgowi dziecka. Lekcje musiały zawierać dziesięć kluczowych elementów:
-motywacja ucznia,
-cele lekcji i kryteria sukcesu,
-powtórka,
-wprowadzanie nowych treści,
-metody aktywizujące,
-przerywniki,
-różnorodność zadań i metod,
-materiały wizualne,
-ocena, pochwała, zachęta,
-odpowiedzialność.

W klasach 1a, 1c, 2a, 2d, 5a oraz 7a wprowadzono wszystkie wyżej wymienione elementy, by uczniowie jeszcze lepiej zapamiętali informacje z lekcji, lepiej nauczyli się nowych treści i byli zmotywowani do dalszej nauki.

Lekcje przyjazne mózgowi dziecka są skuteczne, atrakcyjne i angażujące. Dlaczego nie pobawić się w sklep lub grać w manekin challenge podczas lekcji angielskiego? Pracować w grupie, śpiewać piosenki,  grać  na telefonie lub oglądać krótkie filmy? A wszystko po to, by optymalnie wykorzystać możliwości ucznia i maksymalnie pobudzić go do intensywnej pracy.

To doświadczenie pokazało, że warto łączyć różne dziedziny nauki, aby w przyjemny sposób osiągać lepsze wyniki. Wyzwanie zostanie z nami na dłużej i będzie towarzyszyło nam podczas edukacji językowej.

Czekamy z niecierpliwością na informację, czy nasza szkoła otrzyma certyfikat przyjaznej mózgowi ucznia.