27 marca 2023

Wiosno, przybywaj!

Szarugi i mrozy wreszcie odchodzą w zapomnienie, a cała przyroda budzi się do życia.
Z 21 marca, czyli pierwszym dniem kalendarzowej wiosny, wiąże się znany w Polsce od wieków zwyczaj topienia marzanny. Symbolizuje ona słowiańską boginię, która była utożsamiana z zimą i śmiercią. Stąd właśnie wzięła się nazwa kukły niszczonej na znak odchodzącej zimy.
Pierwszego dnia wiosny dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w Wiosennej Paradzie Przedszkolaków pod patronatem Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy Małgorzaty Kwiatkowskiej. Starszaki maszerowały ku wiośnie oczywiście z marzanną na czele. Mamy nadzieję, że wspólnym wykonaniem piosenki „Maszeruje wiosna" przywołały najbardziej oczekiwaną porę roku i nastaną już tylko słoneczne i ciepłe dni.