07 lutego 2023

Kręć się, podryguj, w rytm się wczuj

Na pewno znajdziesz taniec swój

Daj porwać się w rytm samby, cza-czy

Każdy jak umie, jak chce – tańczy

Więc załóż strój,

Postać swoją zmień

Niech dzisiaj nikt

Nie pozna cię na naszym balu.

Bal karnawałowy to niezwykły, pełen emocji i radości czas zabawy. Tak też było 2 lutego
w oddziale przedszkolnym.

Tego dnia  już od rana w naszej sali pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrały się za  bohaterów znanych bajek. Można było spotkać królewny, księżniczki,  biedronki, policjantów, piratów, strażaków, Spider-Mana, Batmana. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkie barwne stroje. Trudno było rozpoznać dzieci. Tematem przewodnim zabawy karnawałowej były brazylijskie rytmy.

Na tę wyjątkową okazję rodzice zaprosili panią Patrycję Samson – Ładno z Pracowni Tańca, która ubogaciła zabawę karnawałową warsztatami na temat Brazylii i największego karnawału na świecie. Dzieci poznały ciekawostki o tym barwnym kraju, mogły obejrzeć flagę brazylijską, wysłuchać hymnu, zobaczyć najbardziej znane miejsca, jak Rio de Janeiro czy Copacabanę – dzielnicę znaną z plaży długiej na 4 kilometry. Pani Patrycja opowiedziała o tamtejszym karnawale, społeczeństwie, kuchni. Podzieliła się również własnymi doświadczeniami z wielu podróży po tym niezwykłym kraju. Dzieci wykonały pracę plastyczną, bawiły się w wyszukiwanie egzotycznych owoców, tańczyły w rytmie samby pośród kolorowych baniek mydlanych. Finałem imprezy karnawałowej było rozbijanie piniaty i cukierkowa uczta. Przebierańcy wspaniale się bawili.