06 lutego 2023

Mistrzowie tabliczki mnożenia

31 stycznia 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Dzielnicy Targówek w Tabliczce Mnożenia zorganizowanych po raz pierwszy od kilkunastu lat w Szkole Podstawowej nr 275 w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna wyłoniona niespełna tydzień wcześniej w eliminacjach szkolnych: Zofia Matyszczyk z klasy 3d, Antoni Sobota z klasy 3c, Blanka Kawczyńska i Edward Panfil z klasy 4d.
Podczas zawodów uczniowie zmierzyli się w trzech konkurencjach z drużynami z dziesięciu innych szkół podstawowych z Targówka. W rozgrywkach indywidualnych „Olimpijczycy” oraz „Krzyżak” dzieci miały za zadanie dopasować wyniki mnożenia do 100 z odpowiednimi iloczynami w jak najkrótszym czasie. Także w konkurencji drużynowej „Ekspres” uczniowie musieli wykazać się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia, odpowiednim doborem par kart i ułożeniem tych kart we właściwe miejsce. Nasza drużyna spisała się rewelacyjnie i z czasem 2:09 min. zajęła II miejsce.
Sukces uczniów jest tym większy, że dzieci miały niewiele czasu na poznanie konkurencji z zastosowaniem Kart Grabowskiego. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka matematyki pani Maria Sułecka.
Wielkie gratulacje dla wicemistrzów Targówka w tabliczce mnożenia!