02 lutego 2023

Zajęcia profilaktyczno – wychowawcze

Mieliśmy przyjemność gościć funkcjonariuszy Straży Miejskiej m. st. Warszawy. Panie poprowadziły  cykl zajęcia profilaktyczno – wychowawczych.  Młodsze dzieci nauczyły się,  jak wezwać pomoc, gdy znajdą się  w niebezpieczeństwie, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i jak zareagować na spotkanie z nieznajomym. Uczniowie klas drugich dowiedzieli się, że można żyć bez przemocy, a konflikty rozwiązywać w sposób akceptowany. Nasze dzieci to także przyjaciele zwierząt. Pani ze Straży Miejskiej przypomniała, jak odpowiedzialnie traktować czworonożnych przyjaciół i dbać przy tym o własne bezpieczeństwo. Starsi uczniowie wysłuchali wykładu  na temat odpowiedzialności  prawnej nieletnich. Podczas zajęć zdobyli wiedzę z zakresu metod bezpiecznego zachowania się, zagrożeń występujących we współczesnym świecie, sposobów ich unikania bądź minimalizowania negatywnych skutków. Siódmoklasistom nie jest już obca pierwsza pomoc przedmedyczna. Wiedzą, jak poradzić sobie w trudnej sytuacji, jak pomóc osobom z najbliższego otoczenia w sytuacjach nagłego zagrożenia życia i zdrowia oraz w jaki sposób wezwać odpowiednie służby.
Wierzymy, że dzięki zdobytej wiedzy nasi uczniowie będą czuli się bezpieczniej zarówno w szkole, jak i w środowisku lokalnym.