25 stycznia 2023

SZKOLNY INTERDYSCYPLINARNY KONKURS „LAPBOOK PRZYRODNICZY”

Celem konkursu jest rozbudzenie ciekawości poznawczej i twórczego myślenia uczniów, stwarzanie uczestnikom konkursu możliwości prezentacji wiadomości związanych z wybranym tematem, promowanie osiągnięć uczniów oraz propagowanie innowacyjnych metod nauczania.
Konkurs adresowany jest do uczniów klas: IV-VI oraz VII – VIII Szkoły Podstawowej nr 378.
Przedmiotem konkursu będzie samodzielne zaprojektowanie i wykonanie lapbooka na wybrany temat:
a) Ciało człowieka (budowa i funkcjonowanie układów: pokarmowego, krwionośnego, oddechowego, ruchu, nerwowego i rozrodczego; rola i współpraca wybranych narządów zmysłów).
b) Zdrowie (zasady zdrowego stylu życia; zasady prawidłowego odżywiania; higiena; choroby zakaźne  i pasożytnicze; bezpieczeństwo w domu i poza domem – groźne zjawiska pogodowe, ukąszenia  i użądlenia, zatrucia, niebezpieczne substancje, trujące rośliny, pierwsza pomoc).
c)  Życie w wodzie
(warunki życia w wodzie – jezioro, rzeka; przystosowania wybranych organizmów do życia  w wodzie, organizmy żyjące w wodzie, gatunki występujące w Polsce).
d) Życie na lądzie (warunki życia na lądzie; przystosowania wybranych organizmów do życia na lądzie, budowa  i rodzaje lasów