10 stycznia 2023

Laboratorium ciemności

„Laboratorium ciemności” to warsztaty organizowane przez Polski Związek Osób Niewidomych i Niedowidzących. Klasy 2b i 2c wzięły udział w takich zajęciach. Dzięki interakcji z osobami niewidomymi i niedowidzącymi uczniowie mieli okazję wczuć się w ich potrzeby. Wypróbowali białe laski, specjalne zabawki, szachy oraz poznali sprzęt potrzebny do życia osobom z niepełnosprawnością wzroku, m.in. maszynę do pisania językiem Braille’a, czytniki, lupy  i specjalne techniki komputerowe. Na warsztatach przeprowadzone zostały rozmaite ćwiczenia, takie jak nalewanie wody do szklanki, rozpoznawanie zjawisk oraz przedmiotów za pomocą dźwięku, dotyku i zapachu, a także zadania z symulatorami różnych schorzeń wzroku. „Laboratorium ciemności” to bardzo interesujące warsztaty rozwijające wiedzę, empatię i tolerancję.