16 grudnia 2022

Projekt Let's Christmas

Klasa 6a wzięła udział w międzynarodowym projekcie Let’s Christmas realizowanym na europejskiej platformie edukacyjnej eTwinning. Głównymi zadaniami dzieci z Włoch, Chorwacji, Litwy, Finlandii, Grecji, Rumunii, Francji  oraz Polski było przygotowanie krótkiego filmu o swojej szkole oraz prezentacji dotyczącej tradycji bożonarodzeniowych. Uczniowie wykonali również własnoręcznie kartki świąteczne, w których zamieścili życzenia w języku angielskim. Wyżej wymienione prace zostały przesłane tradycyjną pocztą do innych szkół. Udział w tym projekcie był świetną okazją do poszerzenia wiedzy na temat funkcjonowania szkół europejskich i sposobów obchodzenia świąt Bożego Narodzenia. Kolejny raz uczniowie skorzystali też z możliwości użycia języka angielskiego do komunikowania się ze swoimi rówieśnikami z innych krajów.