30 listopada 2022

Rok Romantyzmu Polskiego

W 1822r. ukazały się „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, które zapoczątkowały polski romantyzm. Po dwustu latach od tego wydarzenia oddajemy hołd epoce, w której tworzyli genialni artyści, myśliciele i działacze polityczni.

W Szkolny Program Edukacji Kulturalnej wpisany został projekt Rok Romantyzmu Polskiego zakładający liczne działania, w tym wykonanie plakatu promującego wydarzenie, Tydzień z balladami – wspólne czytanie ballad Adama Mickiewicza, konkurs – quiz, konkurs plastyczny Inspirowane balladami.

Zgromadzone plakaty i prace plastyczne ozdobiły forum szkoły, a w ogólnoszkolnym głosowaniu na najpiękniejsze prace inspirowane balladami Adama Mickiewicza wyłoniono trzy najlepsze, których autorami są: Nela Zalewska z kl. 4a, Sofia Neviarovich z kl. 7b i Leon Wnuk z kl. 4a. Wszystkim młodym artystom dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy.