29 listopada 2022

Spotkanie z pisarką

„Książka Katarzyny Ryrych to metaforyczna opowieść o wojnie, byciu zmuszonym do opuszczenia swojego domu, kraju i niepewnym poszukiwaniu nowego bezpiecznego miejsca. Daje też nadzieję, że nawet największa burza kiedyś minie, a po niej znów zaświeci słońce…”

Katarzyna Ryrych jest autorką książki pt. „O dzielnym Myszaku spod Mądrego Drzewa”. W spotkaniu z pisarką wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego, który realizuje działania na rzecz promowania czytelnictwa i uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0.  oraz uczniowie z klasy 2c wraz z wychowawcą. Dzieci uważnie słuchały opowieści pisarki o tym, jak to się stało, że zaczęła pisać książki dla dzieci oraz o głównym bohaterze jej opowiadań – nieśmiałym, nieco strachliwym Myszaku, który wraz z mamą, babcią i rodzeństwem został zmuszony do opuszczenia swojego dotychczasowego domu. Myszak jest świadkiem potężnej burzy nad miastem, która sprawia, że mieszkańcy pobliskiego zoo zostają ewakuowani, a na łąkę, na której mieszkają myszki, przybywają tłumy nowych osobników w poszukiwaniu bezpiecznego domu. Myszak angażuje się w pomoc uciekającym przed burzą i odkrywa w sobie nową tożsamość. Odtąd nie jest już strachliwy lecz odważny. Dzieci zadawały wiele pytań, na które pani Katarzyna udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zakupienia jej książki z dedykacją i autografem.