25 października 2022

Przerwa na czytanie

We wtorek 18 października nasza szkoła wzięła udział w III edycji Międzynarodowej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

Celem akcji było:

- promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,

- integracja środowiska szkolnego,

- pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe,

- zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W akcji wzięła udział cała społeczność szkoły: uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Każdy z uczestników wybrał z biblioteki szkolnej lub przyniósł z domu swoją książkę. Najmłodszym uczniom (nie umiejącym samodzielnie czytać) głośno czytali wychowawcy. Czytano wszędzie: w klasach, na korytarzu, w świetlicy i oczywiście w bibliotece szkolnej. Koordynatorami akcji w naszej szkole byli nauczyciele bibliotekarze.