03 października 2022

Konkursy plastyczne

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursach plastycznych organizowanych w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej:

Konkurs plastyczny “Obraz mojej Warszawy 2022 – Na schodach”

Tematem konkursu są klatki schodowe w budynkach Warszawy.

Klatki kamienic, urzędów, bibliotek, fabryk. Mogą to być klatki niezwykłe takie jak w kamienicy Halbera przy ul. Kłopotowskiego 38 lub w Centrum Konferencyjnym Uffizio Primo przy ul. Wspólnej 62. Jak się na nie wejdzie, zachwyca każdy szczegół i zapiera dech w piersiach. Mogą być też takie zwyczajne, po których idziemy na niedzielny obiad do babci.
Pokaż całość lub wykadruj, wybierz interesujący fragment widziany z boku, z góry lub z dołu. Opisz je linią i barwami. Światłem wydobądź to, co sprawiło, że dla Ciebie to miejsce jest tak szczególne.

Termin przyjmowania prac 9 listopada 2022 r.
Powodzenia!

Szczegóły na stronie www.scek.plKonkurs plastyczny “Obraz mojej Warszawy 2022 – Na schodach” – Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej (scek.pl)

Konkurs plastyczny “Muzyka i obraz: ALE JAZZ!”
Jesienny konkurs plastyczny to jazz, jazzowe brzmienia, barwy jazzu. To piękna, fascynująca muzyka bliska malarstwu. Samo granie utworów jazzowych zbliża muzyków do pracy artysty plastyka. Dźwięki tak jak kolory rozmawiają ze sobą. Mówi się, że mają swoje barwy, są dłuższe lub krótsze, mocne lub ciche. Każdy instrument wnosi nową wartość do tej rozmowy, nową treść.

Posłuchaj i namaluj. Niech ten konkurs będzie zachętą do odnalezienia przyjemności ze słuchania jazzu i malowania tego co widzisz, słuchając tej muzyki.

Termin przyjmowania prac: 15 listopada 2022 r.

Powodzenia!
Szczegóły na stronie www.scek.plKonkurs plastyczny “Muzyka i obraz: ALE JAZZ!” – Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej (scek.pl)

lub u nauczyciela plastyki p. Katarzyny Wilińskiej