20 grudnia 2021

JASEŁKA

Dziś u starszaków na małej scenie
Wielkie odbyło się przedstawienie.
Byli królowie trzej z podarkami,
Białe aniołki ze skrzydełkami,
Maria i Józef, Jezusek w żłobie.

20 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły jasełka dla swoich rodziców. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, a także kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji. Przesłaniem, jakie nam wszystkim przyświecało, było również wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną oraz rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci prezentowały się wspaniale i równie pięknie recytowały teksty i interpretowały swoje role. Salę wypełniły aniołki, które śpiewały kolędy i pastorałki oraz recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie oraz dzieci góralskie. Na koniec przedszkolaki przygotowały upominki dla swoich najbliższych. Przedstawienie zostało zarejestrowane i trafiło do rodzin małych aktorów.