14 czerwca 2022

Z wizytą w sali edukacyjnej ,,Ognik”

Uczniowie klas 3c i 3d odwiedzili Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Błoniu. Zajęcia w ,,Ogniku” zorganizował nam jeden z rodziców, pan Piotr Kosyl. Dzieci nie tylko poznały pracę strażaka i ratownika medycznego, ale uczestniczyły w praktycznych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Zobaczyły, jak szybko może zostać wzniecony pożar i co robić w takiej sytuacji. Przypomniały sobie, jak wezwać służby ratownicze i udzielić pierwszej pomocy.  Mogły  wsiąść do wozu strażackiego i zobaczyły sprzęt, którym strażacy posługują się podczas akcji. Prawdziwym przeżyciem było wejście do ciemnego, zadymionego pomieszczenia, w którym akurat odbywał się egzamin na strażaka.  Najbardziej jednak podobało im się lanie wody wężem strażackim.

Panie Piotrze, dziękujemy za niezapomniane wrażenia.