09 czerwca 2022

Święto Bajki na Bródnie

W słonecznym dniu 3 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w cudownej przygodzie przygotowanej przez VIII Ogród Jordanowski w Warszawie. W pierwszym etapie starszaki wykonały postać krasnoludka, w piątek zaś przeniosły się do niezwykłego świata literatury dziecięcej podczas Dzielnicowego Dnia Bajki. W tym roku do wspólnej zabawy podczas parady krasnoludków zaprosiła nas poetka - Maria Konopnicka. Przygotowując się do udziału w przeglądzie, dzieci poznały  wiersz pt. „O Jasiu Wędrowniczku”, a także słynną baśń „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Podczas zabaw w ogrodzie jordanowskim starszaki uczestniczyły w konkurencjach takich jak: quiz o Marii Konopnickiej, tor przeszkód linowych, tunele, wyścigi papierowych łódek, rzucanie do celu, toczenie opony samochodowej i malowanie farbami na folii. Zabawa była przednia.

Oddział przedszkolny zgłosił się do udziału w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0", w ramach którego planujemy realizację szeregu działań promujących czytelnictwo. Udział w Dzielnicowym Dniu Bajki zachęcił wszystkie dzieci do słuchania baśni czytanych głośno przez rodziców i dziadków.