24 maja 2022

Z nową wiosną

W niedzielne popołudnie w naszej szkole odbył się koncert kameralny w wykonaniu pianisty, absolwenta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, laureata wielu  konkursów w kraju i z granicą, pana Wojciecha Kruczka oraz tenora, kameralisty, pedagoga, absolwenta Akademii Muzycznej w Łodzi, również czynnie koncertującego w Polsce i poza jej granicami, pana Macieja Madalińskiego. Licznie przybyli miłośnicy muzyki poważnej, nasi sąsiedzi, uczniowie, rodzice i nauczyciele wysłuchali utworów Ludwiga van Beethovena, Edvarda Griega, Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Stanisława Moniuszki i naszego patrona, Ignacego Jana Paderewskiego. Była to wielka przyjemność podziwiać występ obu artystów ( dwóch naszych nauczycieli muzyki) , serdecznie dziękujemy! Pozostaje mieć nadzieję, że był to pierwszy, ale nie ostatni tego typu koncert.