23 maja 2022

Rozstrzygnięcie wiosennych konkursów organizowanych przez bibliotekę szkolną

Wiosna obfituje w święta związane z książką, czytelnictwem i biblioteką. Co roku w kwietniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z kolei w maju, który nazywany jest Miesiącem Książki, Bibliotek i Czytelnika, świętujemy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała gazetki i wystawki przybliżające czytelnikom te święta oraz zaprosiła naszych uczniów do udziału w konkursach, których głównymi celami były promocja czytelnictwa, rozbudzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą i młodzieżową oraz poezją, a także rozwijanie poczucia poszanowania książek.

Lista uczniów, którzy zwyciężyli w rywalizacji konkursowej:

• Laureaci szkolnego konkursu czytelniczo-plastycznego „Wiosenna zakładka do książki” przeprowadzonego we współpracy ze świetlicą szkolną:

I miejsce ex aequo – Daria Dragan kl. 1c, Jan Szlasa kl. 1c, Gabriela Dragan kl. 3d

II miejsce – Tomek Badowski kl. 1a

III miejsce – Adam Orzechowski kl. 2c

• Laureaci „Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania”

I miejsce ex aequo i tytuł Mistrza Pięknego Czytania – Nadia Czajka kl. 3d, Natalia Gołdy kl. 3d

II miejsce – Gabriela Dragan kl. 3d

III miejsce ex aequo – Zofia Kowalska kl. 3d, Mateusz Makulski kl. 3d

Wyróżnienie – Maria Smulczyńska kl. 3a

Dnia 19 maja w bibliotece szkolnej odbyło się rozdanie dyplomów i nagród laureatom konkursów. Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych wiosennych zakładek do książki, które wyeksponowane są w gablocie przy bibliotece szkolnej.