09 maja 2022

Uroczystość odsłonięcia popiersia patrona

Po wielu miesiącach tułaczki, pokonywania przeszkód piękna rzeźba przedstawiająca popiersie Ignacego Jana Paderewskiego została oficjalnie jednym z symboli szkoły. Podarował nam ją pan Zbigniew Truszkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 166 w Łodzi, gdzie przez lata spoczywała nieodkryta. Potem nastał czas pandemii, zamkniętych szkół, zdalnego nauczania i znów nie mogła zostać należycie wyeksponowana. Cierpliwie czekała…

6 maja 2022r.  odbyła się wyczekiwana uroczystość odsłonięcia popiersia naszego patrona. Swą obecnością zaszczycili nas: Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy Kamil Maciejczuk, Przewodnicząca Komisji Edukacji i Wychowania Rady Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy  Aneta Wyczółkowska, radni, członkowie Komisji Edukacji i Wychowania Justyna Rucyk oraz Jerzy Żarnecki, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy Jędrzej Kunowski, Naczelnik Wydziału Edukacji i Wychowania Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy Katarzyna Majdura, przedstawicielka Rady Rodziców Sofiia Useinow oraz uczniowie i nauczyciele SP 378.

Podczas uroczystości poświęconej pamięci Paderewskiego wielokrotnie podkreślano jego patriotyzm, zaangażowanie w walkę o wolną ojczyznę, a także dbałość o własny rozwój, codzienną ciężką pracę i determinację w dążeniu do celu. To wartości, jakie pragniemy przekazywać uczniom i wcielać w życie, wzorując się na wielkim patronie. Spotkanie uświetnił występ pana Macieja Madalińskiego, tenora i nauczyciela muzyki w naszej szkole, któremu na fortepianie akompaniował pan Paweł Pasternak. Tego dnia swą premierę miał też nowy hymn szkoły.

Niech czuwa nad nami duch patrona, a on sam niech pozostanie dla całej społeczności szkolnej wzorem i inspiracją do twórczych działań.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i miłe słowa, a uczniom, nauczycielom i pracownikom administracji za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu akademii.