09 maja 2022

Spotkania Z Leonem

Od stycznia do kwietnia w naszej szkole realizowany był Edukacyjny Program  ,,Spotkania z Leonem’’, którego autorką jest Ewa Czemierowska - Koruba ze Stwarzyszenia Psychoprofilaktyk ,,Spójrz Inaczej". Celem zajęć jest profilaktyka zachowań agresywnych u dzieci poprzez pogłębienie świadomości własnych uczuć, uwrażliwienie na potrzeby i uczucia innych osób, poznanie konstruktywnych sposobów wyrażania złości,  naukę radzenia sobie w sytuacjach trudnych i konfliktowych, uświadomienie swojej roli w pomaganiu innym oraz poznanie zasad dobrej współpracy. Motywem przewodnim treści zajęć były wydarzenia z życia  bliźniąt: Julki i Julka oraz ich przyjaciela – kameleona o imieniu Leon. Omawiając ich przygody, dzieci uczyły się rozpoznawać własne emocje, rozwiązywać sytuacje problemowe oraz lepiej rozumieć rówieśników i dorosłych, a różnorodne formy zajęć zachęcały do poszukiwania twórczych  rozwiązań.