26 kwietnia 2022

Pedodoncja – opieka stomatologiczna dla szkół – rok szkolny 2021/22

W związku z wprowadzoną Ustawą o opiece zdrowotnej nad uczniami z dnia 12 kwietnia 2019 r. zostało zawarte porozumienie pomiędzy organem prowadzącym Państwa szkołę, a naszym Centrum Medycznym Corten Medic. Porozumienie dotyczy świadczenia usług stomatologicznych dla uczniów na rok szkolny 2021/2022.
Pierwszy etap polega na badaniach diagnostycznych wszystkich uczniów, których rodzice wyrazili zgodę na profilaktykę.

W ramach porozumienia realizację opieki stomatologicznej dzielimy na 2 etapy:

1. Przegląd i profilaktyka – lekarz dentysta oraz asystent medyczny przyjeżdża do Państwa szkoły wraz ze wszystkimi niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi, wykonywane są przeglądy i profilaktyka wszystkim uczniom, których rodzice wyrazili zgodę na badania. Każdy rodzic otrzymuje po przeglądzie indywidualny plan leczenia swojego dziecka.
  2. Leczenie stomatologiczne – po otrzymaniu indywidualnego planu leczenia w formie Karty Młodego Pacjenta rodzice mają możliwość kontynuacji leczenia we wszystkich Placówkach Corten Medic

INSTRUKCJA WYPEŁNIENIA OŚWIADCZENIA PRZEZ RODZICA:

- Informacja odnośnie braku peselu; należy podać numer paszportu, kraj wydania oraz datę urodzenia)

- Wyjaśnienie szczegółów (rodzic nie musi zgodzić się na pełne świadczenie tzn. może wykreślić usługi, z których nie chce skorzystać np. fluoryzacja)

- Dodanie informacji o systemie P1:

Zgodnie z Rozporządzeniem dotyczącym obowiązku raportowania zdarzeń medycznych dotyczycącym wszystkich usługodawców realizujących świadczenia medyczne podmiot leczniczy ma obowiązek przekazać do systemu P1 informacje o zdarzeniu medycznym niezwłocznie po jego wystąpieniu, jednocześnie nie później niż w terminie 2 dni od zakończenia świadczenia.

Proszę o przekazywanie oświadczeń do sekretariatu szkoły
 w terminie do 06.05.2022r.