26 kwietnia 2022

Dzień Ziemi w klasach 0-3

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego. Uczniowie klas 0-3 bardzo zaangażowali się w różnego rodzaje akcje, aby pokazać, że czują się odpowiedzialni za naszą planetę.

Na szkolnym korytarzu można było obejrzeć plakaty promujące Dzień Ziemi, przygotowane przez dzieci w ramach konkursu plastycznego. Uczniowie mogli również przeczytać mnóstwo ciekawostek dotyczących Ziemi i ekologii: jak segregować śmieci, z jakimi zagrożeniami zmaga się Ziemia, jak długo rozkładają się śmieci oraz które gatunki zwierząt są zagrożone.

Podczas zajęć oglądali  filmy edukacyjne oraz prezentacje związane z ochroną środowiska. Wykonali transparenty z hasłami ekologicznymi, przygotowali lapbooki, wykonywali różne ekologiczne zadania. W ramach akcji przeprowadzona została również gra terenowa. Uczniowie mieli też za zadanie przygotowanie ekologicznych strojów z surowców wtórnych, a następnie odbyły się klasowe pokazy ekomody.

Obchody Dnia Ziemi zakończył ,,Ekologiczny marsz” z transparentami zwracającymi uwagę, że trzeba oszczędzać wodę, energię, segregować śmieci, stosować recykling, bo Ziemia to nasz wspólny dom.  Oprócz świetnej zabawy uczniowie przypomnieli sobie, jak ważna jest dla nas nasza planeta i jak bardzo powinniśmy o nią dbać.

Wspólne świętowanie pozwoliło nam zrealizować działania własne w ramach VII zadania projektu edukacyjnego Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwonką.

Pamiętajmy, aby świętować Dzień Ziemi każdego dnia.